• CodeWeek 2021
     • CODEWEEK 2021 W SP W DYDNI

     • Uczniowie klas ósmych Szkoly Podstawowej w Dydni od 11 października 2021 r. uczestniczyli w największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

      W trakcie CodeWeek 2021 uczniowie budowali proste gry zręcznościowe, poznawali język programowania Scratch oraz nowe narzędzia informatyczne. 

      Projekt informatyczny objął przede wszystkim tworzenie gry "Polowanie na myszki w Scratchu".

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dydni zaprogramowali własne gry w Scratchu polegające na wirtualnym łapaniu myszy przez drapieżnika. Każdorazowe dotknięcie uciekającej myszy zostało odnotowane na liczniku. Dodatkowymi elementami były: sumowanie punktów, resetowanie licznika wskazanym klawiszem, odejmowanie punktów za przekroczenie przez drapieżnika linii brzegowej ekranu, optymalizacja gry polegająca na blokadzie odjemowania punktów na liczniku przy zerowej liczbie punktów, zmiana kostiumu, koloru i wielkości uciekających po ekranie myszy, zmiana pokoi poprzez zmianę teł. Pomysł na grę nie miał ograniczeń.

      Za udział w europejskim programowaniu CodeWeek 2021 Szkoła Podstawowa w Dydni otrzymała certyfikat.

      P. Szul

       


     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nowa galeria XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego

      W pierwszy dzień października uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia - akcji edukacyjnej prowadzonej w tym dniu na całym świecie.

      Przed tym wydarzeniem dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia a uczniowie klasy V  wykonali piękne plakaty i lapbooki, które zdobią korytarz naszej szkoły. Wykazali się przy tym nie tylko znajomością tabliczki mnożenia ale też kreatywnością i pomysłowością.

      W piątek 1. 10. 2021 r. we wszystkich klasach została sprawdzona “tabliczkowa wiedza”. Na podstawie przeprowadzonych egzaminów wyłoniono Klasowych Mistrzów oraz Mistrza Szkoły w tabliczce mnożenia.

      Mistrzem  Szkoły w tabliczce mnożenia został Marek Marszałek - klasa VIIIb

      Mistrzami w poszczególnych klasach zostali:

      klasa IV - Milena Wójcik, Leon Rzeszut

      klasa V - Kacper Kawałek

      klasa VI - Kornelia Dmitrzak

      klasa VIIa - Lena Kocaj, Nikola Piskorowska, Piotr Zarzyka

      klasa VIIb - Michał Kopczyk

      klasa VIIIa - Michał Łuczycki

      klasa VIIIb - Marek Marszałek, Emilia Sokołowska, Wiktoria Kołodziej

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

    • CodeWeek 2021
     • CODEWEEK 2021

     • 9 października rozpoczyna się #CodeWeek2021 - największe programistyczne wydarzenie w Europie. Zapraszamy do udziału w warsztatach programowania dla dzieci i młodzieży.

      Kalendarium bezpłatnych wydarzeń przygotowanych przez biuro CodeWeek i partnerów znajdziecie Państwo na stronie koduj.gov.plW trakcie CodeWeek2021 będziemy budować proste gry zręcznościowe, poznawać języki programowania Scratch i Python, budować strony internetowe i poznawać nowe narzędzia informatyczne.

      Szczególnie gorąco zapraszamy na inaugurację CodeWeek z Klubem Młodego Programisty już w najbliższą sobotę, 9 października o 17.00. Będzie to okazja do rozstrzygnięcia wszelkich wątpliwości dotyczących Europejskiego Tygodnia Kodowania i szansa na rozwiązanie pierwszych programistycznych zadań - uczestnicy zbudują prostą grę zręcznościową. Już teraz dołączcie do wydarzenia na Facebooku, żeby być na bieżąco.

      Jeśli chcecie Państwo zgłosić swoją inicjatywę na mapę CodeWeek to już ostatni dzwonek!

      W CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by wziąć w nim udział, wystarczą dobre chęci. Sprawdźcie pomysły na proste wydarzenia, zrealizujcie je i zgłoście na stronie www.codeweek.eu/add. Na autorów inicjatyw CodeWeek czekają certyfikaty organizatorów i uczestników.

      Organizatorami wydarzeń w ramach CodeWeek2021 są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania i EduSense – Uczymy Dzieci Programować.