• ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASACH 0

     • W dniu 11 lutego odbyła się zabawa karnawałowa w klasach 0 „a” i 0 „b”. Podczas balu uczniowie przebrali się za ulubionych bohaterów oraz postacie ze znanych bajek. Muzyka porwała wszystkich do tańca, dzieci chętnie brały udział w różnych zabawach i konkursach. W trakcie karnawałowych szaleństw był też czas na wspólne zdjęcia oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      K. Markowska M. Indyk

     • „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: DZIAŁAJMY RAZEM!”

     •      8 lutego w klasach 1 - 3 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu. Aby zdążyć zrealizować wszystkie zaplanowane działania rozłożyliśmy te obchody w czasie. W ciągu kilku dni na zajęciach informatycznych we wszystkich klasach nauczyciele przeprowadzili zajęcia edukacyjne o właściwym korzystaniu z komputera i Internetu. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na stronie www.sieciaki.pl oraz www.dbi.pl wprowadzające i utrwalające zasady bezpieczeństwa w sieci.

           Dzieci z klasy pierwszej pracowały na zajęciach razem z Bezpiecznym Puchatkiem, dzięki któremu poznały pięć zasad bezpieczeństwa w Internecie. Obejrzały też krótkie filmy instruktażowe ze stron sieciaki.pl i akademiapuchatka.pl  pokazujące jak właściwe korzystać z sieci. Dowiedziały się, co dobrego daje im Internet oraz co to znaczy online i offline. W klasie drugiej i trzeciej powtórzono, utrwalono i zapisano podstawowe zasady bezpiecznego i racjonalnego korzystania z Internetu. Odbyła się projekcja filmów poglądowych z serii Sieciaki.pl – „Poznaj bezpieczny Internet”. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu: nie ufaj osobom poznanym w sieci, szanuj innych w sieci, mów, jeśli coś jest nie tak, chroń swoją prywatność oraz  zapisały numer telefonu zaufania.

           Na zajęciach dzieci nauczyły się, żeby nie spędzać zbyt wiele czasu przed komputerem, nie udostępniać swoich danych osobowych nieznajomym, nie umawiać się z nieznajomymi oraz wchodzić tylko na strony odpowiednie dla swojego wieku. A najważniejsze, żeby gry komputerowe nie zastępowały zabaw w realnym świecie i na świeżym powietrzu, a także nie utrudniały wykonywania codziennych czynności. Uczniowie opracowywali też kodeks bezpieczeństwa  w Internecie. Na zakończenie projektu każda klasa  wykonała plakat zachęcający do bezpiecznego korzystania z Internetu, który został umieszczony na korytarzu szkolnym.

      Bożena Kondracka

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
   • Dyrektor - tel. 13 43 034 80 Sekretariat tel. 13 43 034 80 tel. 13 43 035 30 tel. 13 43 035 32 tel. 13 43 035 50 Sekretariat czynny: Pn. - Pt. w godz. od 7.00 do 15.00
   • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni 36 - 204 Dydnia 221 Poland
   • https://spdydnia.pl
  • Logowanie