• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię stworzenia pluszowego misia, a także kulisy powstania bohaterów znanych bajek i filmów. Pani bibliotekarka zachęciła najmłodszych do wypożyczania książek, których bohaterami są misie.

      T. Głuszak

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA KLAS MŁODSZYCH

     • 23 listopada w naszej szkole urządziliśmy Zabawę Andrzejkową dla uczniów klas 0 - 3. Zabawa była świetna z dużą ilością gier i zabaw. Dostarczyła dzieciom wielu przeżyć, radości i atrakcji.  Wszyscy świetnie się bawili i zadowoleni wrócili do swoich domów. 

                                                                                                                                B. K.

     • DZIEŃ PRAW DZIECKA

     • Kolejny raz społeczność Szkoły Podstawowej w Dydni włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Nauczyciele podczas zajęć z uczniami przeprowadzili różnorodne działania, mające na celu przybliżenie zapisów Konwencji o prawach dziecka. Przypomnieli również, że w wielu krajach świata dzieci żyją w niezwykle trudnych warunkach, doświadczając biedy, głodu i przemocy.

      Konwencja o prawach dziecka została przyjęta przez  Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989r. Polska ratyfikowała ten dokument w 1991 roku.

      M. Rachwał