• DBI
     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.orgOrganizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange 

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI (obejrzyj wystąpienia prelegentów), adresowana do przedstawicieli przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych i wszystkich osób zainteresowanych bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. Konferencja odbędzie się 8 lutego 2022 r. w formule online (więcej informacji wkrótce). Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw (ZOBACZ MAPĘ INICJATYW) na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich do końca marca 2022 r. za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl (ZGŁOŚ INICJATYWĘ DBI).

      W związku z trwającą pandemią COVID-19 podczas obchodów DBI 2022 zachęcamy zaangażowane instytucje do organizacji również inicjatyw z wykorzystaniem potencjału internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju. Dla lokalnych organizatorów DBI przygotowywany jest także konkurs na najciekawszą inicjatywę DBI. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji. Dla lokalnych organizatorów akcji DBI przygotowana zostanie propozycja materiałów edukacyjnych i promocyjnych, dostępna w formie online: gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi wspierające ich w przygotowaniu zdalnych zajęć, banery oraz inne grafiki do wykorzystania podczas realizacji i promocji akcji DBI. Każda instytucja/osoba, która zarejestruje swoją inicjatywę na stronie DBI.pl otrzyma elektroniczne zaświadczenie udziału w DBI.

      Źródło: O DBI | SaferInternet

      Opr. P.Sz.

       

     • BAL KARNAWAŁOWY KLASY III

     • Karnawał w pełni. 13 stycznia  2022 r. w sali 35 odbył się Bal karnawałowy klasy trzeciej. Uczniowie wspólnie ze swoimi Paniami  odświętnie udekorowali klasę a później  przebrali się w przyniesione z domu stroje. W świetnych nastrojach bawili się tańcząc przy muzyce dla dzieci i biorąc udział w zabawach zorganizowanych przez nauczycieli. Był też wspólny poczęstunek - pizza z Szuflady (za którą dziękujemy pani Monice Koczarga), ciasteczka i napoje. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy trzeciej.

      Bożena Kondracka

     • Kolędnicy Misyjni 2022

     • Kolejny już raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Dydni uczestniczyli w akcji „Kolędnicy Misyjni” organizowanej przez Papieskie Dzieło Misyjne. W tym roku celem akcji była pomoc dzieciom z Azji Środkowej – Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu.

      Z powodu pandemii Kolędnicy Misyjni przeprowadzili zbiórkę pieniędzy poprzez sprzedaż stroików świątecznych. Uczniowie SP w Dydni – Kolędnicy Misyjni – przedstawiali w Święto Trzech Króli w kościele parafialnym w Dydni krótkie jasełka, których tematem była troska o misjonarzy i młodzież z krańców świata. Po jasełkach została zebrana ofiara, która w połączeniu z pieniędzmi ze sprzedaży stroików dała kwotę 2988 zł.

      Dziękujemy wszystkim za życzliwość. Zebrane środki przekażemy na cel wskazany przez papieża Franciszka.

       

                                                                                                                K. Pytlowany

      M. Kij

     • KLUB KARATE

     • Klub UKS KARATE KYOKUSHIN BYAKKO prowadzony jest od września w Szkole Podstawowej w Dydni przez trzech instruktorów Rafał Hajduk, Krzysztof Kot oraz Łukasz Paluch z wieloletnim doświadczeniem zawodniczym oraz różnymi tytułami. Klub należy do polskiego karate kontaktowego oraz organizacji SO Kyokushin kierowanego przez Shihan Krzysztof Borowiec 6 Dan, natomiast prosektorem i założycielem jest Hanshi Daigo Ohishi 9 Dan z Japonii. Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu i podzielone na dwie sekcje młodsza od 4-8 lat i starsza od 9 w górę. Łącznie klub liczy około 50 uczniów. Karate Kyokushin to nie tylko walki , na treningach młodzi karatecy uczą się także samoobrony, techniki kata (układów bloków, kopnięć, uderzeń), a przede wszystkim sprawności fizycznej. Na zajęciach wpajane są zasady takie jak: dyscyplina, powstrzymanie się od gwałtowności, poszanowania starszych, dążenie do celu, nauka pracy w grupie. Poprzez rywalizację w walce uczą się przegrywać i wygrywać oraz szanować przeciwnika. Dzięki tym zasadom dzieci w dorosłym życiu łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów oraz podejmowania decyzji... Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia i dołączenia do naszej rodziny Kyokushin .

     • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI CYPRIANA KAMILA NORWIDA

     • BO NA TEJ ZIEMI JESTEŚ PO TO WŁAŚNIE
      BY Z OGNIA ZGLISZCZA
      MÓGŁ POWSTAĆ DYJAMENT

      [C. Norwid, Po to właśnie]

       

      W roku 2021 obchodziliśmy dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Norwida. W związku z tym w kalendarzu uroczystości Szkoły Podstawowej w Dydni nie mogło zabraknąć konkursu recytatorskiego jego poezji, który odbył się 16 grudnia. Wydarzenie to patronatem honorowym objęła Pani Alicja Pocałuń – Wójt Gminy Dydnia.

      Zebranych przywitała Pani Iwona Pocałuń – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni. Motywem przewodnim konkursu był utwór Stana Borysa „Popiół i diament” dosłów wiersza Norwida „Po to właśnie”. Po wspólnym wysłuchaniu uczniowie recytowali wiersze Norwida, a jury wyłoniło najlepsze interpretacje. Pierwsze miejsce przyznano Julii Żytce (kl. IV), drugie – Miłoszowi Szulowi (kl. V), a trzecie – Sabinie Bocoń (kl. IV). Pani Wójt wręczyła laureatom nagrody, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      M. Kij

     • Informacja - Przypomnienie: Dotyczy Uczniów i Rodziców kl. I –III

     • Przypominam, że w dniach 3-5  stycznia 2022r. pracujemy zdalnie.

      Rodzice, którzy nie mogą w tym czasie zapewnić dzieciom opieki w domu mogą tak, jak w grudniu, złożyć do dyrektora szkoły wniosek o zorganizowanie zajęć na terenie szkoły.

       

      Podstawa prawna: Rozporządzenie MEiN z 13 grudnia 2021roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19

       

      I. Pocałuń

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
   • Dyrektor - tel. 13 43 034 80 Sekretariat tel. 13 43 034 80 tel. 13 43 035 30 tel. 13 43 035 32 tel. 13 43 035 50 Sekretariat czynny: Pn. - Pt. w godz. od 7.00 do 15.00
   • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni 36 - 204 Dydnia 221 Poland
   • https://spdydnia.pl
  • Logowanie