• Rajd klas siódmych ścieżką dydaktyczną w Obarzymie

     • Kontynuujemy wśród młodych zaszczepianie bakcyla turystycznego. 2 czerwca 2022 r. na szlaku i ścieżce dydaktycznej w Obarzymie byli uczniowie klasy 7a i 7b ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni.

      Widok na dolinę, w której przez dekady miała powstać zapora na Sanie. Różnorodność florystyczna lasu. Świeże powietrze, nasycone ozonem, po wczorajszych opadach deszczu. Rekreacja dla ciała, wypoczynek dla umysłu...

     • KORESPONDENCJA MIĘDZY UCZNIAMI ZERÓWEK

     • Uczniowie z klasy 0 „b” nawiązały korespondencję z dziećmi z Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku. Dzieci wspólnie z wychowawczynią stworzyły list, do którego dołączyły ręcznie wykonane laurki z okazji Dnia Dziecka. W dniu dzisiejszym „Żabki” otrzymały odpowiedź z Sanoka od dzieci z grupy „Słoneczka”. W paczce znajdowały się drobne upominki, bajka oraz kartka z pozdrowieniami dla całej grupy. Celem korespondencji jest pokazanie dzieciom tradycyjnych sposobów komunikowania się na odległość, poznanie zwyczajów innej placówki oraz próba samodzielnego pisania.

       K.Markowska

     • DZIEŃ DZIECKA KLAS "0" I PRZEDSZKOLAKÓW - PRZEDSZKOLNE ZAWODY POŻARNICZE

     • Wtorkowe przedpołudnie upłynęło w Dydni pod hasłem "Przedszkolna Drużyna Pożarnicza". W odpowiedzi na zaproszenie Samorządowego Przedszkola w Dydni, klasy 0 "a" i 0 "b wzięły udział w zawodach pożarniczych, które odbyły się w parku gminnym w Dydni. Podczas zawodów uczniowie oraz przedszkolaki brali udział w wielu konkurencjach m.in. skoki w workach, trafianie do celu, przeciąganie liny, czołganie się w tunelu itp. Zawody poprowadzili Strażacy z OSP Dydnia. Na zakończenie każda z drużyn otrzymała nagrody za udzial w zawodach oraz pamiątkowe dyplomy.

      K.Markowska, M.Indyk

     • "Chwalcie łąki umajone" w Obarzymie - pieszy rajd uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni.

     • 10 maja 2022 r. odbył się ostatni z trzech pieszych rajdów czerwonym (gruntownie odnowionym w 2020 r.) szlakiem spacerowym w Obarzymie. Tym razem szlak został przetarty przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dydni.

      Największym atutem turystyki pieszej jest odpowiednia pogoda. Słońce od samego poranka zachęcało do wymarszu.

      Ścieżka dydaktyczna ma około 5 km długości. W całości wyznaczona jest na terenie Obarzyma, uwzględnia zróżnicowane formy rzeźby terenu, pokazuje zbiorowiska roślin, okazy pomnikowe oraz zabytki. Walory przyrodnicze oraz kulturowe zawarte są w 12 stanowiskach. Grupa ze Szkoły Podstawowej w Dydni przeszła i zapoznała się z dłuższą południową części szlaku. Zrealizowanie całej trasy wymaga około czterech godzin zajęć w terenie. Do wędrówki ścieżką dydaktyczną zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół wszystkich szczebli, mieszkańców Pogórza Dynowskiego oraz miłośników krajoznawstwa, życząc wyjątkowych wrażeń ze spotkań z przyrodą, historią i kulturą w tym pięknym zakątku.

      Przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki projektowi realizowanemu przez Koło Gospodyń Wiejskich w Obarzymie pt. "Chwalcie łąki umajone" w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Dydnia na rok 2022 r.

      P. Szul

      "Chwalcie łąki umajone" - rajd w Obarzymie

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
   • Dyrektor - tel. 13 43 034 80
    Sekretariat
    tel. 13 43 034 80
    tel. 13 43 035 30
    tel. 13 43 035 32
    tel. 13 43 035 50

    Sekretariat czynny: Pn. - Pt. w godz. od 7.00 do 15.00
   • SZKOŁA PODSTAWOWA
    im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
    36 - 204 Dydnia 221
    Poland
   • https://spdydnia.pl
  • Logowanie