Przed wakacyjnym wypoczynkiem uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W ramach Projektu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” dzieci odbyły szkolenie i poznały zasady oraz uświadomiły sobie jak ogromny wpływ ma postawa i pewność swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.
Dzięki uczestnictwu w programie RUR Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszkoliła nauczycieli naszej szkoły, przekazała fantomy do nauki resuscytacji, a uczniowie otrzymali podręczniki, które pomogą kształtować właściwe nawyki aby pierwsza pomoc stała się naturalną czynnością.
Jesteśmy przekonani, że nabyta przez najmłodszych uczniów wiedza zwiększy samodzielność, opanowanie i bezpieczeństwo nie tylko w czasie wakacyjnego podróżowania.